Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dla kogo "kosiniakowe"?

Już 9 rodzin z terenu gminy Radgoszcz skorzystało z tego nowego świadczenia rodzicielskiego. Wprowadzono je w życie wraz z początkiem roku.

Rozwiązanie zakłada pomoc finansową w wysokości 1000 zł miesięcznie dla niektórych rodziców. Świadczenie przysługuje m.in. bezrobotnym, rolnikom, studentom czy zatrudnionym na umowę o dzieło.

Żeby skorzystać z „kosiniakowego” należy zgłosić się do Ośrodka Pomocy Społecznej w ciągu 3 miesięcy od porodu. Co ważne - osoby, które zrobią to po tym terminie również otrzymają pomoc, jednak pieniądze będą wypłacane za okres od złożenia wniosku, a nie daty porodu.

Świadczenie będzie wypłacane przez 52 tygodnie bądź dłużej (do 71 tygodni) w przypadku wieloraczków.

Z pomocy mogą skorzystać również rodzice, których dzieci przyszły na świat w 2015 roku. Wsparcie przysługuje do ukończenia 1. roku życia.

Szczegóły można uzyskać w gminnych i miejskich ośrodkach pomocy społecznej. W Radgoszczy należy w tej sprawie dzwonić pod nr tel.: 14 641 41 39 (wew. 117).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma