GN 48/2020 Archiwum

Sobotnie święcenia

Uroczystości zgromadzą biskupów z całej Polski, kapłanów, parlamentarzystów, samorządowców, gości z kraju i zagranicy oraz tarnowskich diecezjan.

W sobotę, 6 lutego, ks. Leszek Leszkiewicz przyjmie sakrę biskupią. Uroczystości zgromadzą biskupów z całej Polski, kapłanów, parlamentarzystów, samorządowców, gości z kraju i zagranicy oraz tarnowskich diecezjan.

Uroczysta Msza św. połączona z udzieleniem święceń biskupich rozpocznie się o 10.00 w bazylice katedralnej w Tarnowie. Mszy świętej będzie przewodniczył i homilię wygłosi metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Głównym konsekratorem będzie biskup tarnowski Andrzej Jeż, zaś współkonsekratorami biskupi pomocniczy diecezji tarnowskiej: bp Wiesław Lechowicz i bp Stanisław Salaterski.

- Proszę wszystkich o modlitwę. Sobotnia Eucharystia będzie dla mnie głębokim przeżyciem spotkania z Bogiem i Kościołem. Obrzęd święceń jest bardzo głęboki i wzruszający. Trzeba się do niego przygotować i uczestniczyć, mając świadomość tego, że Bóg dotknie mnie swoją łaską w czasie święceń - podkreśla biskup nominat Leszek Leszkiewicz. 

Uroczystość święceń biskupich będzie transmitowana przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz Telewizję Trwam. Bezpośrednią relację przygotuje również redakcja "Gościa Tarnowskiego" na stronie www.tarnow.gosc.pl.

Parking dla zaproszonych gości będzie przygotowany przy Urzędzie Wojewódzkim przy ul. Solidarności oraz wzdłuż WSD przy ul. Piłsudskiego (bezpłatnie). Nie będzie możliwości parkowania na terenie Seminarium. W sobotę będzie obowiązywał również zakaz parkowania pojazdów na Placu Katedralnym i przy katedrze.

Wszyscy zaproszeni goście powinni przybyć do katedry najpóźniej do godz. 9.30 i zająć wskazane przez kleryków miejsca. Do godz. 9.30 do katedry będą wpuszczane tylko te osoby, które posiadają zaproszenie oraz wszyscy kapłani i siostry zakonne. Po godz. 9.30 będą mogli wejść wszyscy chcący uczestniczyć w uroczystości, ale tylko w miarę wolnego miejsca. Nawet imiennie zaproszeni goście nie mają zapewnionych miejsc siedzących. Ze względu na porę zimową nie przewiduje się telebimu na Placu Katedralnym.

Po zakończeniu Mszy św. w katedrze będzie okazja, aby wierni złożyli życzenia biskupowi Leszkowi Leszkiewiczowi.

Biskup nominat Leszek Leszkiewicz jest trzynastym biskupem pomocniczym w historii diecezji tarnowskiej. „In Gaudio Evangelii” - czyli „W Radości Ewangelii” - to hasło jego posługi biskupiej,

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama