Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zadbaj o czystość

Dorzuć swoje krople do wodospadu czystości, odmawiając do walentynek dziesiątek Różańca - zachęca KSM diecezji tarnowskiej.

Weź różaniec i módl się z nami - zachęcają KSM-owiczki na czele ze swoją prezes Natalią Banią (z lewej)   Weź różaniec i módl się z nami - zachęcają KSM-owiczki na czele ze swoją prezes Natalią Banią (z lewej)
Beata Malec-Suwara /Foto Gość
- Nikt nie lubi nieprzyjemnych zapachów. I tu nie chodzi tylko o te, które czujemy naszym ludzkim nosem, ale o te, które dochodzą aż do samego Boga... - uzasadniają swoją akcję KSM-owicze.

Przedwalentynkowa inicjatywa "Zakochana para czysta jak wodospad Niagara" polega na tym, aby przez tydzień odmawiać codziennie modlitwę do bł. Karoliny i dziesiątek Różańca w intencji osób żyjących w czystości i tych, którym powinęła się już noga.

Prośby składamy na ręce Boga przez wstawiennictwo Matki Najczystszej oraz tej, która w obronie cnoty oddała życie - bł. Karoliny Kózkówny.

- Nasza akcja skierowana jest do wszystkich, do ludzi młodych, małżeństw i osób starszych. Modlimy się o czystość w związku małżeńskim, przed jego zawarciem i w oczekiwaniu na tę wymarzoną osobę - tłumaczy Natalia Bania, prezes KSM DT.

- Dzisiaj czystość jest niezmiernie ważna, warto więc o nią się modlić, kiedy świat nasiąknięty jest seksem i cielesnością - dodaje Natalia.

Błogosławiona Karolina Kózkówna, która zginęła w obronie czystości, jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc.

Wszystkie "zakochane pary czyste, jak wody Niagary", zachęcamy do wzięcia udziału w naszym konkursie walentynkowym. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Na następnej stronie prezentujemy modlitwę do bł. Karoliny.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama