Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zmarł ks. Piotr Sroka

Od 2013 roku był wikariuszem w Zborowicach. Miał 48 lat.

Ksiądz mgr Piotr Sroka urodził się 8 czerwca 1968 roku w Nowym Sączu. Pochodził z parafii Żeleźnikowa. Egzamin dojrzałości złożył w Nawojowej.

Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno – teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego 28 maja 1994 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Szymbark, Olszyny koło Jasła, Wadowice Dolne, Zaborów, Stróże i – od roku 2013 – w parafii Zborowice.

Msza święta żałobna będzie celebrowana w kościele parafialnym w Zborowicach w sobotę 13 lutego o godz. 10.00. Msza święta pogrzebowa będzie celebrowana w kościele parafialnym w parafii Żeleźnikowa w sobotę 13 lutego o godz. 13.00, a następnie ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma