Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ta szansa się nie powtórzy

W dwóch bocheńskich dekanatach aktywnie działa ok. 500 wolontariuszy ŚDM, ale potrzeba więcej. I szybko, bo czas zgłoszeń mija 28 lutego.

- Jestem przekonana, że dla nas wszystkich będzie to przygoda życia - mówi Magdalena Kukuła z Sekcji Dziennikarskiej Bocheńskiego Biura Medialnego ŚDM, zachęcając młodych, by wstąpili w szeregi wolontariuszy ŚDM. - Poza tym w niedzielę po Mszy posłania przewidziane jest spotkanie wolontariuszy z ojcem świętym. Będzie to forma podziękowania za trud włożony w pracę podczas Światowych Dni Młodzieży - dodaje.

W dwóch bocheńskich dekanatach aktywnie działa ok. 500 wolontariuszy parafialnych ŚDM. - Potrzebujemy jeszcze więcej osób, które wspomogą nas w przygotowaniach do ŚDM, jak i w czasie ich trwania - mówi Magda z bocheńskiego biura.

Wolontariuszem parafialnym, a więc pomagającym w czasie ŚDM przede wszystkim w parafii, może zostać osoba, która do 30 czerwca 2016 roku ukończy 18. rok życia. Młodzież pomiędzy 14. a 17. rokiem życia także może uczestniczyć w przygotowaniu i przeprowadzeniu Światowych Dni Młodzieży w Bochni w charakterze tzw. gospodarzy parafialnych.

Chętni powinni się skontaktować z Rejonowym Biurem ŚDM w Bochni: biurobochnia.sdm@gmail.com. Więcej informacji uzyskać można na stronie internetowej www.sdm-bochnia.pl lub na Facebooku na fanpage'u ŚDM Bochnia.

Termin zgłoszeń do wolontariatu parafialnego mija 28 lutego. - Wszystkie osoby, które zgłoszą po tym terminie, a będą chciały zostać wolontariuszami parafialnymi, będą rejestrowane już jako pielgrzymi, nie wolontariusze, dlatego tym bardziej warto napisać do nas właśnie teraz - przekonuje ŚDM Bochnia na stronie internetowej.

Zwłaszcza że opłata za pakiet wolontariusza wynosi 50 zł (ubezpieczenie, transport do Krakowa, plecak wolontariusza, koszulka) i jest pobierana w trakcie rejestracji w systemie krakowskim. Najniższa opłata za pakiet pielgrzyma z kolei to 190 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama