Nowy numer 48/2020 Archiwum

Idź do nieba bez butów

Wcześniej nie zapomnij oddać ich tym, którzy na ziemi chodzą boso. Nowa akcja Wydziału Misyjnego tarnowskiej kurii.

Nie wiesz, co zrobić z obuwiem swoich dzieci, które już z niego wyrosły? Wydział Misyjny tarnowskiej kurii diecezjalnej organizuje akcję charytatywną „mały bucik dla czarnego Brata”.

– Afrykańskie dzieci w większości misyjnych krajów, gdzie pracują nasi misjonarze, często przez całe swoje dzieciństwo nie miały na nogach choćby najzwyklejszych bucików. Wyjątkiem są jedynie plastikowe klapki, które bardziej zamożne rodziny mogą kupić swoim dzieciom, a które często są noszone z dziurawymi podeszwami, powiązane drutem – mówi ks. Piotr Boraca z wydziału misyjnego.

Natomiast dzieci w Polsce, chociaż nie najbogatsze, od niemowlęcych chwil mają już swoje małe buciki, które co kilka miesięcy są zamieniane na większy numer. – Kiedy dzieci idą do szkoły i rosną jak na drożdżach rodzice systematycznie muszą kupować coraz to większe rozmiary dla swoich pociech. Często więc te używane, choć nie zużyte, buciki zalegają w naszych domach, wprowadzając rodziców w zakłopotanie: co z nimi zrobić? – pyta ks. Boraca.

Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Młodzi Misjom zapraszają wszystkich chętnych do dzielenia się niezniszczonymi butami lub ubraniami dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum z misyjnymi rówieśnikami w Afryce. Propozycja udziału w akcji charytatywnej jest skierowana do dzieci, młodzieży oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych.

– Pragniemy, aby ta materialna pomoc stała się znakiem naszej duchowej troski, a także modlitewnego wsparcia, którymi chcemy otoczyć misjonarzy oraz ich podopiecznych w afrykańskich wioskach – dodaje organizator.

Przesyłki zawierające buty lub ubrania można przesyłać na adres: Wydział Misyjny Kurii Tarnowskiej, ul. Legionów 30; 33-100 Tarnów, z dopiskiem: „Mały bucik dla czarnego Brata”.

Szkoły i parafie pragnące dowiedzieć się więcej o pracy misjonarzy i dzieci żyjących w krajach misyjnych mogą kierować swoje zaproszenia na animacje pod adres mailowy: misje@diecezja.tarnow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama