Przed Krzyżem Światowych Dni Młodzieży młodzi z Rajbrotu odsłaniali prawdziwą twarz.
W dekanacie Lipnica Murowana trwa peregrynacja Krzyża Światowych Dni Młodzieży, który nawiedza co tydzień inną parafię.
Tym razem na szlaku peregrynacji znalazła się wspólnota w Rajbrocie, gdzie działa ponad 50-osobowa grupa apostolska.
– Krzyż będzie przez nas adorowany, a następnie odprawimy przy nim Drogę Krzyżową. Znak ŚDM zostanie oczywiście najpierw uroczyście wniesiony do kościoła. Zaś w czasie Drogi Krzyżowej przy każdej stacji stanie osoba w masce, która ma symbolizować konkretny grzech. Młodzi będą następnie zrzucać maski przy krzyżu jako symbol odrzucenia grzechu, wyboru drogi nawrócenia – opisuje modlitewne czuwanie Ilona Rodzińska, animatorka parafialna ŚDM.
Rajbrocka młodzież „ostro” przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży.
– Prężnie działamy od kilku dobrych miesięcy, mamy już grupę wolontariuszy, którzy pomagają w organizowaniu różnych akcji, jak nabożeństwa, kiermasze. Najbliższy kiermasz czeka nas na Wielkanoc, będziemy chcieli zarobić pieniądze na utrzymanie pielgrzymów w naszej parafii – dodaje Ilona.
Od kilku miesięcy w grupie apostolskiej jest Agata Trojan.
– Ksiądz zachęcał nas, żebyśmy włączyli się w działania młodych w parafii. I tak wyszło, że dołączyłam do nich. Spotykamy się w każdy piątek, mamy czas na modlitwę, rozważanie Pisma św., oglądamy dobre filmy, jest też czas na rozmowę, zabawy integracyjne – mówi Agata.
Parafia w Rajbrocie chce gościć młodych z Brazylii, którzy przyjadą tu z ks. Grzegorzem Trojanem, misjonarzem pochodzącym z rajbrockiej wspólnoty.
– Czekamy na nich, jesteśmy przygotowani na przyjęcie ponad 60 osób, które mają już zapewnione noclegi. Żeby pomóc finansowo Brazylijczykom w dotarciu na ŚDM zorganizowaliśmy już kilka akcji charytatywnych. Mamy już gotowy program Tygodnia Misyjnego. Na wycieczkę zamierzamy się wybrać z całym dekanatem do Nowego Wiśnicza. Na pielgrzymkę pójdziemy do Lipnicy Murowanej, w samym Rajbrocie mamy bardzo wiele atrakcji – zabytkowy kościół drewniany, Kamienie Brodzińskiego, sama miejscowość jest pięknie położona i wokół niej jest sporo szlaków. Ludzie są podzieleni na sekcje, jest wśród nich nawet sekcja kulinarna. Dla naszych gości i parafian chcemy też przygotować festyn w niedzielę Tygodnia Misyjnego – mówi ks. Marek Czerwiński, opiekun młodych.