Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nie żyje ks. Mękarski

2 marca zmarł ks. Stanisław Mękarski, emerytowany proboszcz parafii Siemiechów.

Ks. Stanisław Mękarski urodził się 9 sierpnia 1929 roku w Przybysławicach. Egzamin dojrzałości złożył w 1950 roku w Radłowie.

Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 29 czerwca 1955 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Lipnica Murowana i Chełm. W latach 1969–1999 pełnił urząd proboszcza parafii Siemiechów, a następnie pozostał w tejże parafii, w charakterze rezydenta.

Ponadto w latach 1984–1990 sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Zakliczyn. Od stycznia 2016 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa przy ul. Pszennej w Tarnowie.

Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Siemiechowie odbędzie się we czwartek 3 marca o godz. 15. Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie przy ul. Pszennej będzie odprawiona w piątek 4 marca o godz. 9.

Mszę świętą pogrzebową w kościele parafialnym w Przybysławicach zaplanowano na piątek 4 marca o godz. 12, a po niej ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama