GN 32/2018 Archiwum

Nie żyje ks. Mękarski

2 marca zmarł ks. Stanisław Mękarski, emerytowany proboszcz parafii Siemiechów.

Ks. Stanisław Mękarski urodził się 9 sierpnia 1929 roku w Przybysławicach. Egzamin dojrzałości złożył w 1950 roku w Radłowie.

Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 29 czerwca 1955 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Lipnica Murowana i Chełm. W latach 1969–1999 pełnił urząd proboszcza parafii Siemiechów, a następnie pozostał w tejże parafii, w charakterze rezydenta.

Ponadto w latach 1984–1990 sprawował obowiązki wicedziekana dekanatu Zakliczyn. Od stycznia 2016 roku mieszkał w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa przy ul. Pszennej w Tarnowie.

Msza święta żałobna w kościele parafialnym w Siemiechowie odbędzie się we czwartek 3 marca o godz. 15. Msza święta żałobna w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie przy ul. Pszennej będzie odprawiona w piątek 4 marca o godz. 9.

Mszę świętą pogrzebową w kościele parafialnym w Przybysławicach zaplanowano na piątek 4 marca o godz. 12, a po niej ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma