Nowy numer 49/2020 Archiwum

Podano datę kanonizacji bł. o. Papczyńskiego

Podczas dzisiejszego konsystorza w sprawach kanonizacyjnych papież Franciszek postanowił, że kanonizacja bł. Stanisława Papczyńskiego odbędzie się 5 czerwca.

Jak zauważa ks. Józef Wałaszek, proboszcz z Podegrodzia, o. Stanisław Papczyński będzie pierwszym świętym urodzonym na Sądecczyźnie.

- Święta Kinga, choć jest ksienią Ziemi Sądeckiej, to przybyła do nas z Węgier, święty Andrzej Świerad także przybył na pustelnię w Tropiu, a błogosławiony o. Stanisław Papczyński urodził się w najstarszej stolicy Lachów Sądeckich - Podegrodziu - mówi ks. Wałaszek.

Półtora roku temu Podegrodzie świętowało 1000-lecie parafii. - Tu ludzie zachowali tę piękną tradycję, a to ona właśnie jest nośnikiem wiary - zauważa ks. Wałaszek. - Zresztą kanonizacja o. Papczyńskiego nie wzięła się z pustego. Tutaj ludzie modlili się o nią. Już ten kult w parafii zastałem. Jeszcze wtedy o. Papczyński był sługą Bożym - dodaje wieloletni proboszcz Podegrodzia.

W beatyfikacji o. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu uczestniczyło 700 osób z Podegrodzia, a więc co piąta osoba z parafii.

Więcej o o. Stanisławie Papczyńskim, wielkim mistyku religijnym, nauczycielu życia duchowego, czytaj TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama