Nowy numer 48/2020 Archiwum

Niesakramentalni

Dla nich dzień skupienia jest nie tylko okazją do modlitwy, ale także próbą znalezienia możliwych rozwiązań w sytuacji, kiedy przed Bogiem związać się nie da.

W sobotę, 19 marca 2016 roku, w Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej "Arka" w Gródku nad Dunajcem organizowany jest dzień skupienia dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych.

Jego organizatorem jest Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin.

- Jedną z istotnych trosk duszpasterskich naszych czasów są małżeństwa żyjące w związkach niesakramentalnych. Osoby znajdujące się w takiej sytuacji otacza się w naszym kraju opieką duszpasterską od wielu lat - mówi ks. Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin. - Jedną z form tej duszpasterskiej troski są dni skupienia dla związków niesakramentalnych organizowane w diecezji tarnowskiej.

Dzień skupienia poprowadzi ks. dr Rafał Wierzchanowski, sędzia z Sądu Diecezjalnego. W czasie tego spotkania będzie okazja do zastanowienia się nad swoją sytuacją i poszukania możliwych rozwiązań, a także pomoc w złagodzeniu przeżywanych trudności wewnętrznych.

Bliższe informacje i zgłoszenia w „Arce”; telefon: (18)440 13 00; mail: info@cfr-arka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama