Nowy numer 47/2022 Archiwum

Krzyż poniosą bezdomni

W Wielką Środę tarnowskimi ulicami Starego Miasta przejdzie Droga Krzyżowa. Wezmą w niej udział biskupi, kapłani, siostry zakonne i mieszkańcy Tarnowa.

- W Roku Miłosierdzia chcemy, aby Droga Krzyżowa uświadomiła nam, że wszyscy jesteśmy wezwani, by świadczyć innym miłosierdzie, aby dostrzegać ludzi, którzy potrzebują miłosierdzia - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

To dlatego do udziału w nabożeństwie zaproszono podopiecznych Domu dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej. Bezdomni będą nieśli krzyż.

- Bezdomni włączyli się także w przygotowanie rozważań. Obecność osób przeżywających trudności jest dla nas okazją do tego, by ich wesprzeć modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia, do których wzywa nas papież Franciszek - zauważa ks. Zbigniew Pietruszka.

Droga Krzyżowa rozpocznie się w Wielką Środę o godzinie 20.00 na tarnowskim Rynku. Uczestnicy nabożeństwa przejdą ul. Wekslarską, Bramą Pilzneńską, Wałową i Katedralną. Modlitwa zakończy się przy katedrze obok pomnika św. Jana Pawła II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy