Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zwycięstwo Życia nad śmiercią!

Wielkanocne życzenia biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

          „Chrystus zmartwychwstał! Chciałbym, aby ta wieść dotarła do każdego domu, każdej rodziny, zwłaszcza tam, gdzie jest najwięcej cierpienia. Chciałbym przede wszystkim, aby dotarła ona do wszystkich serc, bo tam Bóg pragnie zasiać tę Dobrą Nowinę: Jezus zmartwychwstał, jest nadzieja dla Ciebie, nie jesteś już pod panowaniem grzechu, zła! Zwyciężyła miłość, zwyciężyło miłosierdzie!”

                                                                                         (Papież Franciszek)

        

          Drodzy Diecezjanie!                 

          Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest dla nas wierzących świętem radości ze zwycięstwa Chrystusa. Jest to zwycięstwo Życia nad śmiercią, Światłości nad ciemnością, Miłości nad nienawiścią i zbrodnią, Prawdy nad fałszem i kłamstwem. W Chrystusie Zmartwychwstałym odnajdujemy na nowo sens naszych życiowych zmagań, naszej życiowej wędrówki, a zwłaszcza trudnych jej momentów: cierpienia przemijania i śmierci. Jezus Chrystus pokazał nam, że do życia idzie się poprzez krzyż, dlatego tak bardzo potrzeba wytrwałości pod krzyżem i niezłomnej nadziei w moc Jego zmartwychwstania. Przesłanie o zmartwychwstaniu rozświetla zacienioną złem przestrzeń naszego życia i puka do drzwi naszych serc i umysłów.

          W duchowej łączności, przeżywając we wspólnocie Kościoła poruszającą głębię największych tajemnic naszej wiary, przekazuję Wam słowa serdecznych życzeń. Niech osobiste spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Zmartwychwstania obudzi w nas żywą nadzieję, niech daje nowe spojrzenie na naszą teraźniejszość i przyszłość, niech pomoże nam zobaczyć na nowo naszych bliźnich, świat i nasze życiowe perspektywy. Niech również odnowi w nas pragnienie tworzenia i pogłębiania wspólnoty rodzinnej, zawodowej, narodowej, a przede wszystkim świętej wspólnoty Kościoła, którą tworzą dzieci jednego Boga. Niech pokój, który Zmartwychwstały Pan przyniósł uczniom jako pierwszy dar, na trwałe napełni nasze serca.

          Z życzeniami radosnego przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego łączę dar gorącej modlitwy.

 

                              † Andrzej Jeż

                              BISKUP TARNOWSKI

 

Tarnów, Wielkanoc 2016

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama