Nowy numer 48/2020 Archiwum

Żałoba w Mielcu

Prezydent miasta zarządził ją na 30 marca w związku z tragiczną śmiercią piłkarzy związanych z klubem Stal Mielec.

W Wielką Sobotę w Weryni doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym zginęło pięciu młodych mężczyzn. Jak się okazało byli piłkarzami III – ligowego klubu Wólczanka Wólka Pełkińska. Feralnego dnia jechali na mecz z Avią Świdnik. Mężczyźni byli związani z klubem Stal Mielec.

- W zderzeniu volkswagena transportera z ciężarową scanią na miejscu zginęło trzech pasażerów volkswagena: 19-letni mieszkaniec województwa lubelskiego i dwóch mieszkańców powiatu mieleckiego w wieku 23 i 28 lat. Busem podróżowało osiem osób.Wczoraj po południu, w wyniku doznanych obrażeń, zmarł czwarty pasażer -  25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Niestety nie udało się uratować również życia 29 -letniego mieszkańca powiatu mieleckiego, który zmarł dzisiaj rano w szpitalu - informowała w niedzielę 27 marca rzeszowska policja.

W związku z ich tragiczną śmiercią na obszarze gminy miejskiej Mielec 30 marca będzie dniem żałoby. Na znak żałoby na budynku Urzędu Miejskiego w Mielcu oraz budynkach jednostek organizacyjnych Gminy Miejskiej Mielec zostaną umieszczone flagi z kirem.

- Z uwagi na żałobę zalecam odwołanie wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym, kulturalnym, rekreacyjnym i sportowym organizowanych przez instytucji miejskie. Apeluję do stowarzyszeń i mieszkańców miasta o zaniechanie organizowania w dniu żałoby imprez publicznych o charakterze kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym i sportowym – napisał prezydent Mielca Daniel Kozdęba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama