Nowy numer 48/2020 Archiwum

Rodzina 500 plus

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać od piątku nie tylko w miejskich ośrodkach pomocy społecznej.

Od 1 kwietnia można składać wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu "Rodzina 500 plus" w formie papierowej lub przez Internet.

Wnioski składane elektronicznie mogą być przekazane wyłącznie przez: bankowość elektroniczną, platformę usług elektronicznych ZUS, portal informacyjno-usługowy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (Portal Emp@tia) oraz niezależnie od Centralnego Systemu Informatycznego Zabezpieczenia Społecznego (CSIZS) przez ePUAP na elektroniczną platformę usług administracji publicznej (Elektroniczne Skrzynki Podawcze - ESP).

- Z takiej możliwości składania wniosku o świadczenie rodzicielskie skorzystał pierwszy tarnowianin, który złożył wniosek przez portal empatia.mrpips.gov.pl i wniosek bez problemu został odebrany w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie - zauważa Małgorzata Proszowska, dyrektor tarnowskiego MOPS.

Wnioski w formie papierowej będzie można składać we wszystkich filiach tarnowskiego MOPS (ul. Graniczna 8a I piętro, al. M. B. Fatimskiej 9 parter, ul. J.Goslara 5 I piętro). Dodatkowe punkty zostaną uruchomione w pomieszczeniach Urzędu Miasta przy ul. Nowej 4 (sala nr 1 parter) i ul. Goldhammera 3 (sala nr 8 parter) od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30 oraz w poniedziałek w godz. 15.30 - 18.00 dyżur dla osób pracujących. Rotacyjne punkty zostaną także uruchomione w 6 największych przedszkolach na terenie Tarnowa.

W Nowym Sączu szacuje się, że ze świadczenia skorzysta 6300 rodzin, w tym 8700 osób (dzieci i młodzieży). Jeśli tę liczbę pomnożymy przez 500 zł to do końca roku sądecki MOPS w ramach programu Rodzina 500 plus wypłaci ok. 40 mln zł.

Do obsługi programu zostały zatrudnione dodatkowe osoby. - Przez pierwsze dwa tygodnie w realizację programu zaangażowanych będzie 18 osób - zapowiada Józef Markiewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

Przez pierwsze 3 miesiące wnioski będzie można składać w Nowym Sączu w kilku punktach. W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej na parterze i na II piętrze przyjmować wnioski będzie 6 osób. Po dwa stanowiska zostaną uruchomione od 1 kwietnia w byłym budynku sanepidu przy ul. Nawojowskiej 17 a, a także w 3 dużych szkołach podstawowych na terenie miasta: w SP nr 20 przy ul. Nadbrzeżnej 77, w SP nr 21 przy ul. Rokitniańczyków 26 i  w ZSPG nr 2 przy ul. "Bora" Komorowskiego 7.

Wnioski w tych punktach można będzie składać od poniedziałku do piątku od 8.00 do 17.00. W MOPS od wtorku do piątku już o godzinę wcześniej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama