Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ze św. Gerardem

Diecezjalny Dzień Świętości Życia odbędzie się w tym roku w Tuchowie.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego Kościół będzie obchodził Dzień Świętości Życia. Diecezjalne obchody odbędą się w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Mszę św. poprzedzi modlitwa do św. Gerarda.

– W klasztorze trwa nieustanna modlitwa do św. Gerarda, który jest patronem matek oczekujących dzieci. Przyjeżdżają tam rodzice, którzy modlą się o dar potomstwa – mówi ks. dr Jan Banach, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Nabożeństwo do św. Gerarda rozpocznie się 4 kwietnia o godzinie 18, a pół godziny później będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

W tym dniu będzie też okazja, by rozpocząć duchową adopcję dziecka poczętego. To modlitwa trwająca dziewięć miesięcy za dziecko, którego życie jest zagrożone, a także w intencji jego rodziców. Takie deklaracje złożą m.in. wierni, którzy zgromadzą się w tuchowskim sanktuarium.

– Będziemy w Tuchowie dziękować za osoby, organizacje, które otaczają troską życie. Dzień Świętości Życia jest też okazją do modlitwy i uwrażliwienia na życie, które jest zagrożone – dodaje ks. Banach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma