Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bóg nie umarł w Mielcu

Tylko tam już od dzisiaj można zobaczyć przedpremierowy pokaz filmu, który wejdzie do kin dopiero za tydzień.

"Bóg nie umarł 2" to kontynuacja najlepiej przyjętego w 2015 roku filmu religijnego. Jak czytamy w zapowiedzi filmu, to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych.

Film opowiada historię Grace, która jest nauczycielką historii w liceum. Podczas prowadzenia lekcji odpowiada na pytanie uczennicy, wspominając przy tym działalność Jezusa Chrystusa.

Dyrekcja szkoły zarzuca jej złamanie przepisu o świeckości instytucji państwowej. W świeckiej szkole, na lekcji historii nie powinno mówić się o Jezusie.

Jeśli Grace przeprosi sprawa zostanie rozstrzygnięta polubownie i zachowa pracę. Jeśli nie, sprawa trafi do sądu i wówczas kobieta może stracić wszystko łącznie z prawem do wykonywania zawodu. Rozpoczyna się pasjonujący sądowy spór, w który angażuje się uczelniana społeczność.

To wszystko sprawia, że odmieni się życie wielu osób.

Konflikt, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i jego obecności w przestrzeni publicznej…

Film w kinach pojawi się za tydzień, 8 kwietnia, jednak w 11 miastach w Polsce można zobaczyć przedpremierowe pokazy. Jedynym takim miastem w naszym regionie jest Mielec. "Bóg nie umarł 2" można zobaczyć w kinie Galaktyka już dzisiaj, 1 kwietnia, o 20.00, w poniedziałek (4 IV) i wtorek (5 IV) o 17.45 oraz w środę (6 IV) o 20.00.

BÓG NIE UMARŁ 2 - zobacz zwiastun (premiera: 08.04.2016)
Monolith Films

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama