Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gimnazjalistka z indeksem

Anna Mazur z Zespołu Szkół w Łużnej, gdzie uczęszcza do klasy trzeciej gimnazjum, zajęła drugie miejsce w finale XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej.

Finał XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej odbył się w Ossie niedaleko Białej Rawskiej. Wczoraj (1 IV) uczestnicy pisali test. Dzisiaj (2 IV) rano po Mszy św. w sanktuarium w Białej Rawskiej ogłoszono nazwiska 10 laureatów, którzy w sali kongresowej ośrodka w Ossie przystąpili do etapu ustnego.

Po zsumowaniu punktów z etapów pisemnego i ustnego drugie miejsce przypadło Annie Mazur z diecezji tarnowskiej, która jest uczennicą trzeciej klasy gimnazjum w Zespole Szkół w Łużnej.

W nagrodę Ania pojedzie na pielgrzymkę do Włoch razem z laureatami pierwszego i trzeciego miejsca. Warto nadmienić, że pierwsze miejsce zajęła Karolina Serwońska, reprezentująca diecezję rzeszowską, ale pochodząca z pobliskiego Biecza w powiecie gorlickim.

OTK ma status olimpiady przedmiotowej zatwierdzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Laureaci i finaliści, a więc i nasza gimnazjalistka Anna Mazur, wywalczyli sobie indeksy na wybrane kierunki kilku uczelni wyższych w Polsce.

Laureaci XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej   Laureaci XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej
Marcin Kowalik /Foto Gość
Najwięcej miejsc czeka na nich na UKSW. - Mogą studiować praktycznie na wszystkich wydziałach. Dziekani wydziałów świeckich dali się przekonać, że mają przed sobą ludzi z pasją. Taki człowiek niekoniecznie musi być teologiem. Może być dobrym prawnikiem, historykiem czy absolwentem administracji - mówił Gościowi Łowickiemu ks. Piotr Tomasik, przewodniczący OTK.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama