Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tu będą realizowane uczynki miłosierne przejdź do galerii

Biskup Andrzej Jeż konsekrował kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie.

Uroczystość konsekracji odbyła się 3 kwietnia i przewodniczył jej biskup tarnowski Andrzej Jeż. Jak zauważył ks. Czesław Haus, miejscowy proboszcz, to, że konsekracja odbywa się w Roku Miłosierdzia w Niedzielę Miłosierdzia w Godzinę Miłosierdzia nie może być przypadkiem.

- W tej świątyni szczególnie będą realizowane uczynki miłosierne - mówił w czasie homilii biskup Jeż. - To właśnie tutaj rzeczywistość Bożego miłosierdzia może niejako przeniknąć nasze życie - dodał. Zwrócił także uwagę na to, że kościół ten znajduje się na skrzyżowaniu różnych dróg. Teraz będzie takim miejscem skrzyżowania ludzkich losów z Bożym miłosierdziem.

Biskup tarnowski wyznaczył także cel lokalnemu Kościołowi: - Stąd ma się rozchodzić na Tarnów kult Jezusa Miłosiernego - mówił.

Pasterz Kościoła tarnowskiego gratulował parafianom, dziękował za trud budowy i życzył, by wspierając się nawzajem, stawali się żywym obrazem miłosierdzia Bożego.

Parafianie przygotowywali się do uroczystości konsekracji kościoła poprzez rekolekcje i 9-dniową nowennę. Z okazji konsekracji w dolnym kościele Miłosierdzia Bożego w Tarnowie można obejrzeć wystawę banerową „Od marzeń do rzeczywistości” przedstawiającą 32-letnią historię powstawania kościoła. Tam także znajdują się obrazy wszystkich świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej.

Z kolei 1 kwietnia w konsekrowanym dziś kościele odbył się koncert "Panie, spójrz na Twój kościół", podczas którego wystąpił zespół wokalny Amici oraz muzycy z Rzeszowa, Tarnowa i Krakowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama