Nowy numer 2/2021 Archiwum

Będzie Czad!

Młodzi z Afryki, którzy przyjadą do Krakowa, w Tygodniu Misyjnym będą goszczeni w Męcinie.

Okręg limanowski ŚDM intensywnie przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży. jest już znany program Tygodnia Misyjnego.

– Dzięki nawiązanej współpracy m.in w dniu turystycznym zorganizowanych zostanie kilkanaście tras widokowych, a na zakończenie dnia w Limanowej odbędzie się uroczyste przywitanie pielgrzymów przez samorządy lokalne oraz koncert zespołu Play&Pray, na którym spodziewamy się ponad 2000 osób z całego okręgu – mówią wolontariusze.

Wiadomo już, że w Limanowej będą mieszkali Chilijczycy.

– Spodziewamy się około 600 osób z Chile. Udało nam się skontaktować z Felipe Vidal Serrono, Chilijczykiem mieszkającym w Chełmcu, który wraz z żoną Sabiną Vidal-Pietruszką współpracują z Limanowskim Biurem ŚDM i dzięki którym nawiązaliśmy bliższy kontakt z grupą młodzieży z Chile, która się do nas wybiera i śledzi nasze przygotowania do ŚDM. Podczas ostatniego spotkania wszystkich wolontariuszy i animatorów małżeństwo krótko opowiedziało o Chile i zachęciło wszystkich do nauki języka hiszpańskiego, którą wszyscy nasi wolontariusze i animatorzy podejmą już od kwietnia w ramach przygotowywanych dla nich szkoleń – mówi ks. Marcin Baran, okręgowy duszpasterz młodzieży.

W okręgu limanowskim gośćmi w czasie Tygodnia Misyjnego będą również Czadyjczycy, którzy przyjadą do Męciny. – Stamtąd bowiem pochodzi ks. Stanisław Worwa, tarnowski misjonarz, który pracuje w Czadzie. Ponadto mam informację, że będą w jednej parafii goście z Litwy i Ukrainy, może też z Francji – dodaje ks. Baran.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama