Nowy numer 21/2018 Archiwum

Daj im pić!

Kilo makulatury to 75 litrów wody. Aż tyle za tak niewiele można podarować mieszkańcom Kamerunu.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy parafii św. Pawła w Bochni wraca po przerwie do zbierania makulatury.

– W tym roku zapraszamy do pomocy w budowie studni dla mieszkańców Kamerunu. Studia powstałaby w jednym z sześciu Ośrodków Misyjnych prowadzonych przez Zgromadzenie Sióstr Męki Pana Naszego Jezusa Chrystusa zwanych pasjonistami – mówi Maria Ślusarz.

Najbliższa zbiórka makulatury odbędzie się 16 marca 2016 roku przy kościele pw. św. Pawła Apostoła w Bochni od 7.00 do 16.00.

– Przypominamy również, że tak jak w zeszłym roku, w przypadku problemów z magazynowaniem makulatury, można wcześniej dostarczyć ją do współpracującej z nami firmy recyklingowej EKO-PARTNER przy ul. Partyzantów 2 w Bochni, a poświadczenie przekazania oddać organizatorom w dniu zbiórki – dodaje pani Maria.

Bocheński oddział SRK wiele razy zorganizował już zbiórkę makulatury, a uzyskane pieniądze przeznaczono na budowę studni im. Filipa Adwenta w Sudanie Południowym.

– Dziękując wszystkim ludziom dobrej woli za wielką wrażliwość i zaangażowanie w latach ubiegłych prosimy o ponowne włączenie się w tegoroczne zbiórki makulatury, bo, jak ktoś obliczył, 1 kg makulatury to 75 l wody dla ludzi, którzy bardzo cierpią z powodu jej braku – podkreśla organizatorka akcji.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma