GN 2/2021 Archiwum

Błogosławieni czystego serca... przejdź do galerii

albowiem oni Boga oglądać będą - pod takim hasłem odbywały się rekolekcje przed bierzmowaniem dla młodych z Chomranic.

W Willi Pogoń w Krynicy od 7 do 9 kwietnia odbyły się rekolekcje przed bierzmowaniem dla gimnazjalistów z parafii Chomranice. W budynku działalność rekolekcyjną i turystyczną prowadzi Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. św. Jana Pawła II.

- Miejsce to stało się dla 42 młodych dziewcząt i chłopców swojego rodzaju wieczernikiem, w którym trwając na modlitwie, oczekiwali na wyjaśnienie darów Ducha Świętego - mówi ks. Mateusz Hojdak, wikariusz z Chomranic, prowadzący rekolekcje.

Przewodniczką i patronką tych dni dla młodych była bł. Karolina. Programowi przyświecało hasło: "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą".

- Młodzież, poznając życie błogosławionej, uczyła się, jak przeciwstawiać się złu i wybierać dobro - wyjaśnia ks. Mateusz. W czasie rekolekcji kapłan uzmysławiał młodym problem występujących dzisiaj zniewoleń na przykładzie żołdaka opętanego złą cielesnością, ojca Karoliny, który stał się bezradny wobec zła, i młodych chłopców z wałrudzkiego lasu, którzy ulegli strachowi.

Kandydaci do bierzmowania podczas rekolekcji w nocy z piątku na sobotę od 22.00 do 5.30 trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu. Młodzi pełnili półgodzinne warty przed Panem Jezusem, pogłębiając swoją relację z Nim i prosząc Go o uleczenie wszelkich zranień. - Zgłębianie tajemnic przyjmowanych sakramentów prowadzi do dojrzałości chrześcijańskiej - zauważa ks. Hojdak.

12 kwietnia sakramentu bierzmowania w chomranickiej parafii udzieli bp Stanisław Salaterski. Przyjmie go 69 młodych z Chomranic i 40 z Marcinkowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama