Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z mądrością proroków przez życie

Patrycja Bugara została laureatką konkursu biblijnego dla gimnazjalistów z Małopolski, zdobywając maksymalną liczbę punktów.

Już sam udział w etapie wojewódzkim był dużym wyróżnieniem dla uczennicy pierwszej klasy Gimnazjum w Koniuszowej. W finale konkursu biblijnego „Z mądrością proroków przez życie” wzięło udział 98 gimnazjalistów z małopolskich szkół. Patrycja zdobyła maksymalną liczbę punktów.

Tematyka konkursu obejmowała głównie znajomość Księgi Jonasza. - Od kiedy dowiedziałam się, że dostałam się do etapu wojewódzkiego, codziennie przynajmniej raz czytałam księgę - mówi Patrycja. - Ks. Marcin Bukowiec, któremu jestem bardzo wdzięczna za pomoc, podrzucił mi materiały dodatkowe, które mogłyby mi się przydać w konkursie. Czytałam je, zakreślałam sobie najważniejsze rzeczy - dodaje.

Księgę Jonasza poleca wszystkim młodym. - Daje wiele do myślenia - przekonuje. - To historia Jonasza, którego Bóg wystawia na próbę, ale widać w niej, że Bóg jest też miłosierny, potrafi się ulitować nawet nad grzesznikami.

Dyrektor Zespołu Szkół w Koniuszowej Jarosław Gliński jest dumny z uczennicy. - Tytuł laureata to bardzo duże wyróżnienie zarówno dla Patrycji, jak i dla naszej szkoły - mówi. - Bardzo dziękuję ks. Bukowcowi za zaangażowanie i przygotowanie uczennicy do tego konkursu. Dziękuję także rodzicom Patrycji za motywowanie jej do ponadprogramowych działań edukacyjnych - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma