Nowy numer 2/2021 Archiwum

Róże dla młodych przejdź do galerii

W Wojniczu ponad 700 osób modli się na różańcu za młodzież. Choć to potężne, to nie jedyne ich wsparcie wyjazdu młodych do Krakowa.

W wojnickiej parafii jest 35 róż różańcowych, powstaje 36. Jedną z ich intencji już od dawna jest modlitwa za młodych i o duchowe owoce Światowych Dni Młodzieży. - Kiedy papież Franciszek ogłosił Rok Miłosierdzia, zaczęliśmy się zastanawiać, co jeszcze dla młodych moglibyśmy zrobić - mówi Józefa Herjan, opiekunka róż Żywego Różańca w parafii. Pomogła wyobraźnia miłosierdzia, o którą tak apelował św. Jan Paweł II.

- Zaświtało mi w głowie, że skoro my nie wyjedziemy na spotkanie z papieżem, to moglibyśmy przynajmniej w jakiejś części umożliwić wyjazd młodym - wyjaśnia zelatorka. Wszyscy z entuzjazmem podeszli do pomysłu i z marszu rozpoczęli zbiórkę wolnych datków. Udało się zebrać 8 tys. zł. Młodym taka suma otwiera możliwość wyjazdu na spotkanie z papieżem do Krakowa.

Ks. Jakub Misiak, opiekun młodzieży, widzi w tym coś jeszcze. - Młodzi są bardzo aktywni w parafii i ludzie to widzą. Ten spory zastrzyk finansowy być może jest formą doceniania ich działań. Z drugiej strony jest sygnałem dla młodych, że brak pieniędzy nie musi być przeszkodą w wyjeździe na ŚDM - mówi kapłan.

Młodzi sami także inicjują wiele akcji, które mają im pomóc zebrać fundusze na wyjazd: wieczornicę, jasełka, koncerty, kartki. - Wojniczanie zawsze są dla nas hojni - zaznacza Gabrysia Gurgul, prezes parafialnego oddziału KSM, w którym aktywnie działa ponad 50 młodych.

Więcej o przygotowaniach młodych do Tygodnia Misyjnego i różach Żywego Różańca z Wojnicza będzie można przeczytać w "Gościu Tarnowskim" nr 16, który ukaże się w tę niedzielę.

Zobacz filmik przygotowany przez młodych z Wojnicza:

Spot promujący młodzież i parafię Wojnicz ŚDM 2016
Joffrey Adamus

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama