Nowy numer 2/2021 Archiwum

Na głos

Trwa Tydzień Biblijny. Parafia w Pustkowie-Osiedlu od 5 lat organizuje w tym czasie maraton biblijny, by zachęcić wiernych do regularnego kontaktu ze sowem Bożym.

- Głośna publiczna, parafialna lektura Pisma Świętego to prosta forma zwrócenia uwagi na potrzebę czytania Biblii. Na rozpoczęcie Tygodnia Biblijnego między dwiema Mszami wystawiamy pulpit przed ołtarz i stamtąd, zmieniając się co 15 minut, parafianie czytają Biblię. W tym roku sięgnęliśmy po Ewangelie - mówi ks. Roman Woźny, proboszcz parafii.

W innych latach czytali wierni głośno m.in. Listy św. Pawła, Dzieje Apostolskie, ale także fragmenty Starego Testamentu.

- Taka forma obchodzenia Tygodnia Biblijnego zachęca ludzi do czytania także prywatnego. Wielu z tych, którzy zapisali się na listę głośnego czytania, wyciąga wcześniej Biblię w domu i próbuje przeczytać przynajmniej te fragmenty, na które może trafić w głośnej lekturze w kościele. Wielu zainspirowanych tym skromnym wydarzeniem po prostu sięgnie po Pismo Święte. W kościele zawsze siedzi i słucha słowa Bożego kilka, a nawet kilkanaście osób - opowiada ks. Woźny.

Poza tym zgłoszenie się i uczestnictwo w głośnym czytaniu ma walor świadectwa, publicznego przyznania się do Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama