Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bienvenue à Brzezna! przejdź do galerii

Choć jeszcze nie wiedzą, kto przyjedzie do nich na Tydzień Misyjny, wzięli się za naukę języka francuskiego. To podstawowy język dla 200 mln ludzi na świecie.

Lekcje języka francuskiego w Brzeznej odbywają się w domu parafialnym raz w tygodniu, prowadzi je Ania Monica, uczennica II klasy liceum.

- Jest wybitnie zdolna językowo. Zna angielski, francuski i włoski - mówi ks. Mariusz Wegrzyn, wikary w Brzeznej i opiekun miejscowej młodzieży.

Pomysł na językowe lekcje wyszedł od niej samej. - Ania zaproponowała je, kiedy jechaliśmy na Synaj w Mielcu. To dobrze, że młodzi przejmują inicjatywę i sami chcą coś zrobić, czym mogą się podzielić z resztą - dodaje ks. Mariusz.

Na naukę języka przychodzą nie tylko młodzi, ale i ci, którzy zdeklarowali się przyjąć pielgrzymów pod swój dach. Uczą się prostych, podstawowych zwrotów i zdań, które mogą się przydać podczas codziennych kontaktów z pielgrzymami. Ania przygotowuje ściągi z rozmówkami, uwzględniając w nich zapis fonetyczny.

Tu wyraźnie Światowe Dni Młodzieży ożywiły lokalną młodzież. - Już na ostatni wyjazd na Synaj do Tarnowa młodzi sami zorganizowali autobus, prowadzili zapisy - chwali swoich katecheta. Zresztą chętnie wyjeżdżają na tego rodzaju spotkania. Zawsze ponad 50 osób.

W najnowszym papierowym wydaniu tarnowskiego "Gościa Niedzielnego" można przeczytać więcej o młodych z Brzeznej, o muzykach, wolontariuszach i o tym, co młodzież pokaże pielgrzymom.

Zobacz filmik, jaki przygotowali:

Brzezna zaprasza na Światowe Dni Młodzieży 2016
ŚDM Brzezna

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama