Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sztafeta modlitwy za ŚDM

Sto dni, 51 parafii i tysiące serc zjednoczonych w modlitwie - tak wygląda studniówka ŚDM w okręgu limanowskim.

Na sto dni przed Światowymi Dniami Młodzieży w okręgu limanowskim ruszyła sztafeta modlitwy w intencji ŚDM. Wyzwanie: 100 dni - 51 parafii - tysiące serc zjednoczonych w modlitwie!

Co tydzień na facebookowym profilu ŚDM Limanowa będzie publikowana lista parafii, które w danym dniu będą się szczególnie modlić za ŚDM.

- Modląc się za Światowe Dni Młodzieży, modlisz się za konkretnych ludzi. Za tych, którzy przyjadą do naszej Ojczyzny, by pogłębić swoją wiarę w Boga, ale i o Nim zaświadczyć - przekonują wolontariusze ŚDM okręgu limanowskiego.

W swej studniowej sztafecie młodzież modli się za dobroczyńców, czyli tych, którzy otworzą swoje domy i serca dla pielgrzymów. Za ludzi młodych o odwagę w codziennym przyznawaniu się do Chrystusa i uczynieniu Go sensem swojego życia. Za wspólnoty parafialne, by nadal aktywnie, na różnorakie sposoby, angażowały się w głoszenie Ewangelii. Za wszystkich organizatorów Tygodnia Misyjnego i Głównego. - W końcu za wyjątkowego gościa ŚDM i świadka miłosierdzia papieża Franciszka - dodają młodzi.

17 kwietnia parafia Siekierczyna przywitała kopie symboli Światowych Dni Młodzieży oraz zapoczątkowała sztafetę modlitwy za Światowe Dni Młodzieży w okręgu limanowskim. Wczoraj i dziś w intencji ŚDM modli się parafia w Męcinie. Jutro i pojutrze w Kaninie, a w piątek i sobotę w parafia w Sowlinach.

Sztafeta modlitwy za ŚDM  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama