Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zasłużeni dla rodziny

Świeccy i jeden kapłan otrzymali medale przyznane przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

W Tarnowie odbyła się pielgrzymka członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich do kościoła jubileuszowego, którym jest bazylika katedralna.

– Uczestnicy pielgrzymi przeszli przez Bramę Miłosierdzia, a następnie modlili się podczas Mszy św. pod przewodnictwem bp. Stanisława Salaterskiego – mówi ks. prał. Jan Banach, diecezjalny asystent SRK oraz dyrektor wydziału duszpasterstwa małżeństw i rodzin kurii diecezjalnej w Tarnowie.  

Po Mszy św. bp Salaterski wręczył medale „W Służbie Rodzinie”. – Otrzymały je osoby szczególnie zaangażowane w działalność i rozwój stowarzyszenia oraz służące rodzinom – dodaje ks. Banach.

Medalami zostali uhonorowani ks. prałat  Kazimierz Bonarek, proboszcz z Koszyc Wielkich, Dorota Jastrzębska i Jan Budnik z Nowego Sącza, Maria Nowak oraz Joanna i Józef Kasińscy z Łososiny Górnej, Teresa Skowron z Grybowa oraz Janina i Józef  Stachurowie, Bożena i Andrzej Depukatowie z Tarnowa.

Pielgrzymkę poprzedziło Walne Zgromadzenie SRK. Delegaci ze wszystkich oddziałów parafialnych wysłuchali sprawozdań merytorycznych i finansowych z działalności stowarzyszenia za rok 2015. Zgromadzeni udzieli absolutorium członkom Zarządu Głównego SRK DT.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama