Nowy numer 3/2021 Archiwum

ŚDM coraz bliżej!

Od 1 maja znaki Światowych Dni Młodzieży będą peregrynować w diecezji tarnowskiej. Początek nawiedzenia w Limanowej.

Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybędą do diecezji tarnowskiej z Gniezna.

Uroczystość powitania znaków ŚDM odbędzie się 1 maja w Limanowej. Wydarzenie rozpocznie się o 18.15 na rynku, a po powitaniu znaków w limanowskiej bazylice Matki Bożej Bolesnej zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża.

– Peregrynację będziemy przeżywać do 13 maja. Jest to dla nas wyjątkowa okazja, aby osobiście przyjąć znaki, które otrzymaliśmy od św. Jana Pawła II. W 1984 roku był to Krzyż Roku Odkupienia, a w 2003 roku została do niego dołączona ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nieustannie przemierzają cały glob, a w tym bardzo ważnym dla nas okresie przygotowań do ŚDM zagoszczą również w naszej diecezji – mówi ks. Paweł Górski, dyrektor wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży tarnowskiej kurii.

Peregrynacja będzie się odbywać w 11 okręgach duszpasterstwa młodzieży diecezji tarnowskiej: limanowskim (1-2 maja), starosądeckim (3-4 maja), krynickim (4-5 maja), ciężkowickim (5-6 maja), brzeskim (6-7 maja), dąbrowskim (7-8 maja), bocheńskim (8-9 maja), mieleckim (9-10 maja), dębickim (10-11 maja), nowosądeckim (11-12 maja). Znaki odwiedzą główną miejscowość okręgu. Wyjątkiem będzie okręg starosądecki, gdzie krzyż i ikona przyjadą do Kamienicy.

Ramowy program pobytu znaków w każdym okręgu ma wyglądać następująco: powitanie o godz. 17, Msza św. o godz. 18., Apel Jasnogórski o godz. 21. Następnego dnia Godzina Miłosierdzia o godz. 15 i przekazanie znaków następnemu okręgowi. – Program ten może ulec jednak modyfikacjom przez młodych w danym okręgu – informują organizatorzy nawiedzenia.

W programie peregrynacji został też przewidziany przejazd samochodem – kaplicą m.in. do więzienia w Nowym Wiśniczu, szpitala w Brzesku, wspólnoty Cenacolo w Porębie Radlnej, ośrodka duszpasterstwa akademickiego Tratwa oraz klasztoru karmelitanek w Tarnowie, jadłodajni w Mielcu, byłego obozu koncentracyjnego w Pustkowie – Osiedlu i Krościenka. Przejazd ten odbędzie się 2 i 3 maja.

Zakończenie peregrynacji zaplanowano w Tarnowie 13 maja. O godz. 18 Mszę św. w bazylice katedralnej odprawi bp Leszek Leszkiewicz. Po Eucharystii znaki Światowych Dni Młodzieży zostaną przekazane grekokatolikom. Poniżej prezentujemy plakat o limanowskim etapie peregrynacji:

ŚDM coraz bliżej!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama