Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 25 IV przejdź do galerii

Obraz Jezusa Miłosiernego z relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny nawiedził Bobową i Brzozówkę.

Dwa lata temu, 25 kwietnia 2014 roku, obraz Miłosierdzia Bożego przybył do Bobowej z Białej Niżnej z klasztoru sióstr dominikanek. Mszę św. powitania celebrowało aż 18 księży na czele z biskupem Janem Piotrowskim oraz proboszczem ks. Marianem Jedynakiem. Bobowa była pierwsza parafią w dekanacie, którą nawiedził wizerunek Jezusa Miłosiernego i relikwie świętych apostołów Miłosierdzia, Jana Pawła II i s. Faustyny. Peregrynacyjną dobę wypełniły nabożeństwa i czuwanie.

Z kolei rok temu łagiewnicki obraz Miłosiernego zawędrował do Brzozówki w dekanacie Tarnów-Północ. Tu uroczystości powitania obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny przewodniczył biskup Władysław Bobowski. Wierni przygotowywali się do peregrynacji poprzez trzydniowe rekolekcje, które od 22 do 24 kwietnia 2015 roku poprowadził saletyn ks. Władysław Wichniarz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL