Nowy numer 2/2021 Archiwum

Chcesz zrobić coś dobrego?

Zostań dawcą szpiku. Dla małego Maksymiliana z Żarówki.

Maksymilian z Żarówki. Blady, chudy, osłabiony. –  Nie ma się co dziwić. Nie każdy podołałby takiej ilości leków, jakie on dostaje każdego dnia. Maksiu wie, że jest bardzo chory, ale obiecał nam, że będzie cały czas walczył, tak jak jego ukochane ludziki Lego Ninjago – mówi mama 5-letniego chłopca.

Dla niej i całej rodziny czas zupełnie zmienił bieg kilka dni przed końcem 2015 roku, gdy przyszły wyniki pierwszych badań histopatologicznych, które wskazały na nowotwór złośliwy u Maksymiliana.

– Po serii badań wiemy, że to neuroblastoma, mocno rozsiana postać o niekorzystnej histologii i rokowaniach. Maksiu ma bardzo duże guzy w jamie brzusznej, żuchwie oraz pod kością ciemieniową. Dodatkowo przerzuty znajdują się w większości układu kostnego. Zajęty jest również szpik kostny – dodaje mama.

Od połowy stycznia 2016 roku Maksymilian rozpoczął bardzo agresywną chemioterapię. Czeka go wielostopniowe leczenie chirurgiczne z uwagi na rozmiar guzów, a w dalszej kolejności przeszczep krwiotwórczych komórek macierzystych.

Rejestracja każdej nowej osoby to zwiększenie szans na życie dla chorego dziecka. Dlatego rodzina małego Maksia doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna jest rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych.

Rejestracja odbędzie się 8 maja 2016 roku w godzinach od 10.00 do 16.00 w szkole podstawowej w Żarówce oraz w remizie OSP w Radomyślu Wielkim przy ul. por. Zbigniewa Matuli 3. Należy ze sobą zabrać dokument z numerem PESEL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama