Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zostań dzieckiem!

I poznaj świat podczas Misyjnego Święta Dzieci, które odbędzie się w Tarnowie już 22 maja.

22 maja już po raz szósty na terenie Muzeum Etnograficznego w Tarnowie przy ul. Krakowskiej 10 odbędzie się Misyjne Święto Dzieci zorganizowane przez wydział misyjny tarnowskiej kurii oraz stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom”.

Spotkanie rozpocznie się o 15.00. – Zapraszamy rodziców ze swoimi pociechami, a także grupy parafialne, ogniska misyjne, DSM, ministrantów, kolędników misyjnych w swoich misyjnych przebraniach z opiekunami, do wspólnego przeżycia tego misyjnego dnia dziecka. Najmłodsi będą mieli okazję zobaczyć, w jakich domach mieszkają ich rówieśnicy na wszystkich kontynentach oraz jakim problemom muszą na co dzień stawiać czoła.  Przy każdej chatce młodzież zaprezentuje oryginalne stroje oraz instrumenty ze wszystkich stron świata – mówi ks. Piotr Boraca, opiekun stowarzyszenia.

Tradycją Misyjnego Święta Dzieci stało się – przewidziane i w tym roku w programie – zdobywanie sprawności do „Indeksu małego misjonarza”, takich jak przeprawa przez afrykański busz, łowienie rybek, noszenie miski na głowie, a także skakanie na kangurku, oswajanie lwa i żyrafy czy własnoręczne tworzenie kolorowej biżuterii.

Ponadto uczniowie tarnowskich szkół będą malować dzieciom twarze i robić fryzury, wodzireje poprowadzą zabawy z chustą i tańce integracyjne, a klauni będą robić imponujące bańki mydlane. – Odwiedzą nas również misjonarze, którzy opowiedzą o swojej pracy wśród dzieci z krajów misyjnych. Już po raz drugi odbędzie się Godzina Misyjnych Talentów, podczas której najmłodsi będą mogli zaprezentować indywidualnie lub w grupie swoje różnorakie umiejętności, chętnych prosimy o zgłoszenia na adres mailowy: inicjatywa.m2@gmail.com, w wiadomości prosimy podać imię i nazwisko małego artysty oraz repertuar, który zaprezentuje – informują organizatorzy.

Podczas festynu będzie można spróbować afrykańskiego „chlebka” i nabyć coś na osłodę podczas kiermaszu ciast. 

Stowarzyszenie „Inicjatywa Młodzi Misjom” już od dziesięciu lat wspiera działania ewangelizacyjne podejmowane przez tarnowskich misjonarzy w Afryce.

– Udało nam się wysłać dwa kontenery z darami do Republiki Środkowoafrykańskiej, zorganizować w tym kraju dwa wakacyjne staże dla kilku naszych członków, a także zakupić tabernakulum i obraz do ołtarza w nowopowstałym kościele w Czadzie. W tym roku szkolnym naszą pomoc skoncentrowaliśmy na szkole dla dzieci głuchoniemych, prowadzonej w Bertoua przez świecką misjonarkę z diecezji tarnowskiej – Ewę Gawin. W ramach projektu „Tiko e na nan” udało nam się zgromadzić mnóstwo sprzętów do wyposażenia sal lekcyjnych, ubrania dla dzieci, artykuły papiernicze i wiele innych darów. Dwa transporty ruszyły już do Kamerunu, ostatni wyjedzie końcem maja. Zwieńczeniem projektu będzie planowany na sierpień trzeci staż misyjny – do Bertoua udadzą się trzy wolontariuszki ze stowarzyszenia – mówi ks. Piotr.

Relację z poprzedniego Misyjnego Święta Dzieci można zobaczyć tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama