Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kredą i światłem

Największy w diecezji znak ŚDM 2016 namalowali kredą młodzi z dekanatu brzeskiego.

Animatorzy i wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z dekanatu brzeskiego zaprosili rówieśników do par. NMP Wniebowziętej w Jasieniu na warsztaty uwielbienia.

– Na zaproszenie młodych odpowiedziało ponad 100 osób – mówi ks. Piotr Zając, wikariusz i duszpasterz młodzieży. – Celem była integracja, poszerzenie naszej wiedzy na temat Światowych Dni Młodzieży, pogłębienie naszej wiary, wspólne uwielbienie Boga – dodaje.

Warsztaty rozpoczęły się uroczystym przywitaniem młodzieży na placu ks. Juliana Laskowskiego, gdzie zaśpiewano hymn Światowych Dni Młodzieży.

O godz. 15 wszyscy zgromadzili się w kościele parafialnym w Jasieniu, gdzie odbyło się nabożeństwo Godziny Miłosierdzia połączone z modlitwą uwielbienia.

– W czasie naszego spotkania była też okazja do składania świadectw. O swojej drodze do wolności dzięki pomocy Boga mówili członkowie tarnowskiej wspólnoty Cenacolo – opowiadają organizatorzy spotkania.

Wydarzeniem spotkania było wspólne malowanie kredą loga Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Obok znanego już symbolu młodzi namalowali również flagi państw, w których odbyły się już spotkania młodych z papieżem, jak również symboliczne obrazy parafii, które należą do dekanatu brzeskiego. Młodzi bawili się również podczas tańców lednickich.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą. Młodzi uczestniczyli najpierw we Mszy św. Kazanie wygłosił ks. Tomasz Rąpała ze Szczepanowa jako świadek ŚDM z Rio de Janeiro. Po Eucharystii uczestnicy warsztatów odprawili nabożeństwo Drogi Światła idąc ulicami Jasienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama