Nowy numer 3/2021 Archiwum

Flagi dla kierowców przejdź do galerii

Osoby, które zabierały biało-czerwone chorągiewki, zapewniały, że będą je wozić z dumą.

Uczniowie z ZSOiZ w Gromniku oraz strzelcy stowarzyszenia Tarnowskiego Oddziału Jazdy im. 5. Pułku Strzelców Konnych w związku z obchodzonym 2 maja Świętem Flagi rozdawali biało-czerowne chorągiewki kierowcom. Organizatorem akcji było Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

- Nasza obecność tutaj nie powinna w ogóle dziwić, kultywujemy tradycję i postawy patriotyczne, współpracujemy ściśle w takich wydarzeniach z Powiatem Tarnowskim - mówi Jerzy Łącki, plutonowy kawalerii ochotniczej, który wraz z żoną w stopniu ochotniczki przysposobienia wojskowego kobiet uczestniczył w akcji.

Osoby, które zabierały flagi, zapewniały, że będą je wozić z dumą.

- Jestem patriotą, jestem Polakiem i nie ma się tu czego wstydzić, a raczej to eksponować - przekonuje Marek Dziuban z Gromnika.

Akcja z rozdawaniem flag kierowcom była początkiem powiatowych obchodów święta, których organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku. Uczniowie szkoły w Gromniku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach przygotowały na tę okoliczność także akademię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama