Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 30 IV przejdź do galerii

Wizerunek Jezusa Miłosiernego nawiedził Luszowice i Wilczyska.

Dwa lata temu, 30 kwietnia 2014 r., peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii świętych apostołów Miłosierdzia, Jana Pawła II i s. Faustyny, odbyła się w Wilczyskach w dekanacie bobowskim.

Uroczystościom rozpoczynającym nawiedzenie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż, który - jak wtedy mówił - był tu po raz pierwszy. W homilii zauważył, że zabytkowy kościół jest na wzgórzu, stąd też parafianie powinni być widocznym wzorem dla innych.

Relikwie niosły dwie delegacje - młodzieży maturalnej i starszych, wśród których byli Janusz Stukus oraz panie z koła gospodyń wiejskich. W oprawę liturgii zaangażowani byli Wacław Ligęza, burmistrz mieszkający w Wilczyskach, sołtys Tomasz Tarasek oraz Jarosław Wiatr, prezes OSP Wilczyska.

Przypominamy peregrynację - 30 IV   Nawiedzenie w Luszowicach Fotoprzyjaciele Z kolei rok później, 30 kwietnia 2015 r., peregrynacja odbyła się w Luszowicach. Wizerunek Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami apostołów Miłosierdzia witali licznie gromadzeni wierni, kapłani i siostry zakonne. Uroczystości przewodniczył ks. infułat Adam Kokoszka.

Po Mszy św. rozpoczęło się całodobowe czuwanie. O 21.00 wierni modlili się na Apelu Maryjnym, o 23.00 za zmarłych, a o północy na Eucharystii prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. 

W piątek od północy czuwania podjęli kolejno: mieszkańcy Podkościela, wierni ze Świerża, następnie Luszowic, Smykowa, Lipin, Pniaków. Popołudniu 1 maja obraz i relikwie przekazano do wspólnoty w Tarnowie-Krzyżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama