Nowy numer 25/2018 Archiwum

Jasna Góra na równinie przejdź do galerii

Pod opieką Matki Bożej Królowej Polski Borzęcin Dolny jest już 80 lat!

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym uroczyście świętuje 80. rocznicę erygowania.

Z okazji jubileuszu parafii została wydana monografia autorstwa Lucjana Kołodziejskiego, historyka i pasjonata lokalnych dziejów. Promocja książki odbyła się 30 kwietnia 2016 roku.

Z kolei 1 maja bp Andrzej Jeż poświęcił nową nastawę ołtarzową, która jest pomniejszoną repliką ołtarza z jasnogórskiej kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej. Specjalny list gratulacyjny z okazji jubileuszu parafii wystosował do mieszkańców Borzęcina prezydent RP Andrzej Duda.

– Nowy ołtarz to nie jedyny związek naszej parafii z Jasną Górą. Otóż nasz obraz znajdujący się w ołtarzu głównym został zawieziony na Jasną Górę, gdzie nastąpiło „ucałowanie”, zetknięcie borzęcińskiej kopii z cudownym wizerunkiem Maryi. Wiele lat czekaliśmy na to, żeby obrazowi, który czcimy w Borzęcinie Dolnym, dać godną oprawę w postaci nowej nastawy ołtarzowej. Cieszymy się, że udało się to zrobić na jubileusz 80–lecia naszej parafii – mówi ks. proboszcz Marek Obrzut.

Maryjnym akcentem w kościele w Borzęcinie Dolnym jest metalowa korona umieszczona na wieży pod krzyżem.

Parafia w Borzęcinie Dolnym obchodzi swój jubileusz przez trzy dni. 2 maja miejscowa młodzież otrzyma sakrament bierzmowania, a 3 maja – w odpust ku czci patronki parafii – Mszę św. będzie celebrował ks. inf. Adam Kokoszka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma