Nowy numer 25/2018 Archiwum

Od głodu wiary
 do bycia godnym wiary

W Ropie bywa, że młodzi do kościoła nie mają blisko, czasem jest pod górkę, ale idą. Nie brakuje takich, którzy chcą choć na Jezusa popatrzeć.

Ludzie przejedzeni są bardzo często ludźmi znudzonymi, a głodni to ci, którzy mają pasję. Chciałbym, żebyście wychodząc z tego spotkania, byli wiary głodni. Bo ktoś, kto jest przesycony, przejedzony, już nie pragnie – mówił ks. Maciej Kucharzyk, saletyn, organizator Saletyńskich Spotkań Młodych w Dębowcu, którego zaproszono do Ropy na dekanalne czuwanie młodych zatytułowane „Wiaryg(ł)odni”. Opowiedział historie trzech Maćków. – Dwóch znam, a jednego nie – mówił. Młodzieży zapadła w serca historia właśnie tego trzeciego. To 18-letni Maciej Szymański, który będąc na ŚDM w Rio, postanowił, że już nigdy nie zdejmie krzyżyka z szyi i będzie go nosił tak, by było go widać. Kiedy zaproszono go do programu „Jaka to melodia”, kilka osób z realizacji zwróciło mu uwagę, żeby krzyż ściągnął lub schował. Nie zgodził się, zagrał trzy odcinki i odniósł sukces z krzyżem na piersi. – Świetny chłopak. Nie wstydził się krzyża i nie bał się, że ktoś go wyśmieje – mówi Zuza z Ropy. – Od głodnego wiary stał się godnym wiary – zauważa ks. Maciej.


Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma