Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dębiński Bieg po Flagę przejdź do galerii

Odbył się po raz trzeci i z dużym rozmachem. Na starcie stanęli zawodnicy z całej Polski. Po biało-czerwoną chorągiew biegła też Ukrainka.

W gminie Dębno można było napotkać utrudnienia w ruchu drogowym, a to za przyczyną sporej liczby biegających oraz uprawiających nordic walking. To niecodzienne zjawisko można zobaczyć raz w roku w okolicy 2 maja, kiedy to gmina Dębno, organizując Bieg po Flagę, włącza się w obchody Święta Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

To już trzecia edycja biegu i sukcesywnie roztacza coraz szerszy zasięg. W tym roku bowiem na starcie obok mieszkańców gminy stanęli również zawodnicy z całej Polski – z wielu miejscowości małopolskich, ale również z województwa śląskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Prawdziwą jednak niespodziankę sprawiała młoda Ukrainka Christina Bogomiagkova, która na bieg jechała dwa dni z okolic Odessy. Wystartowała i w biegu na 10,3 km była pierwszą kobietą na mecie.

Najlepszym w tej konkurencji był Adam Jamiński z Tychów z czasem 34:20. W biegu na dystansie 2,5 km zwyciężył Kamil Tekiela z Krakowa z czasem 8:08, natomiast najlepszą zawodniczką na tym dystansie okazała się Weronika Brachucy z Porąbki Uszewskiej.

Dębiński Bieg po Flagę   Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali flagi arch. Gminy Dębno Oprócz biegów objętych pomiarem czasu można było wziąć udział w rekreacyjnym marszu nordic walking oraz w najbardziej emocjonujących biegach dla dzieci. W pierwszym na 200 m, w którym udział wzięły dzieci przedszkolne, zwyciężył Seweryn Sowa z Brzeska, w drugim natomiast – dla dzieci z klas I–III – Bartosz Ciemięga z Dębna.

Wymienione osoby to nie wszyscy zwycięzcy, ponieważ – jak słusznie zauważył prowadzący – każdy nim został, komu tylko udało się przekroczyć metę.

Po biegu najlepszym wręczone zostały puchary i nagrody, wszystkim uczestnikom – dyplomy i flagi, a organizatorom – członkom Stowarzyszenia CARPEdiem przy Zespole Szkół w Woli Dębińskiej i nauczycielom Zespołu Szkół, przy którym działa stowarzyszenie – pozostała satysfakcja i plany na przyszły rok.

Honorowy patronat nad całością sprawowali starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa oraz wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama