Nowy numer 3/2021 Archiwum

Chór chór... hurra

Rozpoczęły się zapisy na V Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej "Sacra Ecclesiae Cantio - Tarnów 2016".

Festiwal odbędzie się we wrześniu, jednak zgłoszenia są przyjmowane do 24 czerwca br. - Festiwalu ma propagować i upowszechniać sakralną muzykę chóralną, konsolidować środowisko chóralne oraz stworzyć okazję do dzielenia się własnymi doświadczeniami muzycznymi - wylicza dyrektor ks. dr Grzegorz Piekarz.

W Festiwalu mogą uczestniczyć chóry amatorskie wykonujące religijną muzykę chóralną. Chór może wystąpić tylko w jednej z trzech kategorii: chóry kameralne, jednorodne i chóry mieszane. Będzie też specjalna kategoria dla chórów z diecezji tarnowskiej.

Każdy chór ma wykonać w układzie wielogłosowym a cappella przynajmniej trzy zróżnicowane stylistycznie dowolne utwory religijne z własnego repertuaru i jeden utwór obowiązkowy o tematyce maryjnej.

Festiwal odbędzie się 24 września br. w Tarnowie. Obok konkursowych przesłuchań, które będą odbywać się w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, punktem centralnym będzie Msza św. w tarnowskiej katedrze. Śpiewy wykonają wówczas wspólnie wszystkie chóry biorące udział w festiwalu.

W jury zasiądą niekwestionowane autorytety w dziedzinie chóralistyki: prof. Lidia Matynian – Akademia Muzyczna w Krakowie, ks. prof. dr hab. Andrzej Zając – Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej UPJP II w Krakowie, prof. dr Jerzy Kurcz – Akademia Muzyczna w Krakowie. 

Każdy chór uczestniczący w „Sacra Ecclesiae Cantio – Tarnów 2016” otrzyma dyplom, te zaś które zdobędą pierwsze trzy miejsca w każdej z kategorii otrzymają również nagrody pieniężne. Jury może przyznać dodatkowe wyróżnienia.

Zapisy na Festiwal trwają do 24 czerwca br. Karty zgłoszeniowe należy przesyłać na adres: Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, ul. Legionów 30, 33-100 Tarnów.

Szczegółowe informacje - zobacz: www.muzyka.diecezja.tarnow.pl w zakładce Festiwal chórów.

Organizatorami Festiwalu są: Wydział Muzyki Kościelnej Kurii Diecezjalnej w Tarnowie, Wydział Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, Bazylika Katedralna w Tarnowie, Parafia św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, Diecezjalne Studium Organistowskie w Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama