Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dziewczęta zaśpiewają w Grybowie

Melomani będą mogli usłyszeć historię Polski zaklętą w utworach muzyki sakralnej.

Światowej klasy chór młodzieżowy zaprezentuje w bazylice pw. św. Katarzyny w Grybowie repertuar utworów sakralnych śpiewanych a’capella oraz z towarzyszeniem organów, nawiązujący do trwającego Roku Miłosierdzia, jak również jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski.  

To już trzeci koncert, jaki wykona tarnowski chór w związku z trwającymi jubileuszami. Pierwszy odbył się w sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach, drugi – w Szczepanowie.

Chór będzie koncertował we wszystkich kościołach stacyjnych, w których znajdują się Bramy Miłosierdzia.

Zespół chce w ten sposób nie tylko uczcić Rok Miłosierdzia oraz 1050. rocznicę chrztu Polski, ale również 30-lecie swojej pracy artystycznej. – Jesteśmy zaszczyceni, że możemy koncertować w tak niezwykłych miejscach, jak bazyliki i sanktuaria diecezji tarnowskiej – mówi Aleksandra Topor, nauczyciel śpiewu i emisji głosu w chórze Puellae Orantes. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma