W Ptaszkowej przeprowadzka. Na razie "mieszkanie" zmieniała Matka Boża Radosna.
Już w najbliższą sobotę biskup Andrzej Jeż będzie przewodniczył uroczystości dedykacji nowego kościoła parafialnego. Tymczasem we czwartek 12 maja procesyjnie, przy udziale ponad tysiąca wiernych, przeniesiono ze starej drewnianej świątyni obraz Matki Bożej Radosnej.
- Od 1734 roku całe pokolenia ptaszkowiaków w tej świątyni wpatrywało się w oblicze tej, którą nazywamy Matką Bożą Radosną. Tu, w tym miejscu, na kolanach uczymy się i dziś podejmowania dobrych decyzji, zachowań pozwalających kształtować nasze człowieczeństwo i chrześcijaństwo. Dziś przenosimy Maryję do nowej świątyni i chcemy, by On tam poczuła się gaździną przyjmującą w gościnę nas, naszą wspólnotę, wszystkich, którzy znajdą się kiedyś u nas - mówił proboszcz ks. Józef Kmak. Mszy św. i procesji przewodniczył bp Stanisław Salaterski. W nowym kościele uczestnicy odprawili nabożeństwo majowe śpiewając Litanię Loretańską.
Obraz MB Radosnej sprowadził do Ptaszkowej Michał Stadnicki, który był sędzią w Nowym Sączu i w Krakowie. Modlił się o swoje zdrowie w Lublinie przed obrazem Maryi w kościele pw. Ducha Świętego. Miał tam wizję, w której Matka Boża obiecała mu jeszcze 7 lat życia, jeśli postara się zaprowadzić jej kult w Ptaszkowej. Obraz w głównym ołtarzu umieszczono w 1734 roku, zastępując nim figurę Madonny ze Słonecznikiem. Od zawsze Maryja z tego obrazu nazywana była Matką Bożą Ptaszkowską. Tytuł MB Radosna jest zupełnie nowy, a użył go w 1968 roku bp Jerzy Ablewicz wizytujący parafię. Jak pisał ks. Stanisław Pelc, poprzedni proboszcz, obraz MB Ptaszkowskiej, choć nie pod względem artystycznym, jest największym skarbem parafii Ptaszkowskiej.