Nowy numer 39/2022 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 17 V przejdź do galerii

Żurowa i tarnowska parafia filipinów przeżywały nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego.

Dokładnie dwa lata temu, 17 maja 2014 roku, obraz "Jezu, ufam Tobie" wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia, Jana Pawła II i s. Faustyny, witali wierni z parafii w Żurowej w dekanacie Ołpiny. Uroczystości powitania przewodniczył bp Władysław Bobowski.

Rok później peregrynacja wizerunku Jezusa Miłosiernego trwała w dekanacie Tarnów-Południe. 17 maja 2015 roku obraz wraz z relikwiami św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny witali wierni z parafii św. Krzyża i św. Filipa Neri. Nawiedzenie wpisało się w czas obchodzonego przez parafię jubileuszu 500-lecia urodzin patrona.

- Nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego to przede wszystkim czas łaski. Czas spotkania z Jezusem rozdzielającym przebaczenie. W czasie peregrynacji, Jezus przychodzi w obudzonej na nowo wierze Kościoła i w entuzjazmie naszej wspólnoty parafian, przyjaciół i sympatyków! To od nas w dużej mierze zależy, czy jego pokorne oczekiwanie przy drzwiach, nieraz zaryglowanych na dziesiątki zamków, wreszcie się przebije do serc najbardziej potrzebujących przebaczenia - mówił rok temu ks. Maciej Mitera COr, miejscowy proboszcz.

Uroczystości powitania przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

Więcej zdjęć z peregrynacji u filipinów zobacz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy