GN 2/2021 Archiwum

Polska zawsze wierna

A Dębica przede wszystkim. Tu już po raz 27. odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Polonia Semper Fidelis".

Od 17 do 19 czerwca w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy odbędzie się już po raz 27. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis”, który został objęty m.in. patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież, dorosłych i zespoły. Należy przygotować dwa utwory, jeden o charakterze patriotycznym, drugi - religijnym.

Regulamin festiwalu oraz karta zgłoszeniowa będą dostępne: na stronie internetowej parafii: http://milosierdzie.debica.pl/festiwal oraz na Facebooku: https://web.facebook.com/festiwalpoloniasemperfidelis/.

Zgłoszenia należy nadsyłać do 10 czerwca 2016 roku na adres wskazany w Regulaminie. Dla uczestników festiwalu organizatorzy przewidują atrakcyjne nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Atrakcją każdego festiwalu są znakomici artyści polskiej sceny muzycznej. W tym roku podczas Festiwalu wystąpi legendarny zespół „2 Plus 1”, który z okazji swojego 45-lecia pracy scenicznej przygotował specjalny program koncertowy: RETROSPEKCJA zawierający największe przeboje zespołu.

Gościnnie wystąpi także Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz tarnowski chór GOS.PL z udziałem finalistki programu The Voice of Poland, artystki musicalowej Kingi Kutrzuby.

Na wszystkie te wydarzenia wstęp wolny.

Festiwal Polonia Semper Fidelis organizowany jest przez parafię Miłosierdzia Bożego w Dębicy od 27 lat. Jego pomysłodawcą był ks. Czesław Haus, obecny proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnowie. Festiwal ten stał się już tradycją w dębickim kościele. Organizowali go kolejno ks. Andrzej Liszka, ks. Janusz Kiełbasa, ks. Piotr Boraca, ks. Jacek Miszczak, ks. Piotr Zając, ks. Tomasz Kozioł, a obecnie ks. Piotr Mączka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama