Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 18 V przejdź do galerii

Nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego wspominają parafie w Swoszowej i Klikowej.

Dokładnie dwa lata temu, 18 maja 2014 roku, wizerunek Jezusa Miłosiernego zawędrował do Swoszowej. Parafianie do wizyty obrazu „Jezu ufam Tobie” oraz relikwii św. s. Faustyny oraz św. Jana Pawła II przygotowywali się przez rekolekcje, które w dniach od 16 do 18 maja 2014 roku głosił ks. Kazimierz Kozyra, proboszcz parafii Zalasowa. Nauki w całości poświęcone były objaśnianiu tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

Nabożeństwu powitania obrazu przewodniczył 18 maja ks. infułat Adam Kokoszka. Kolejno czuwanie podjęła młodzież gimnazjalna i starsza, mieszkańcy Przymiarka, od 21.00 mieszkańcy Woli i Podlasu oraz domów koło szkoły. Od 22.00 czuwali mieszkańcy Wsi. Modlitwę zakończono o 23.00. Kolejnego dnia nawiedzenia liturgiczne spotkanie mieli chorzy i cierpiący, a czuwały dzieci z miejscowej szkoły.

- Wspólne obchodzenie nawiedzenia pomogło się parafii jeszcze lepiej zjednoczyć. Indywidualna modlitwa do Jezusa Miłosiernego umacniała nas duchowo. Prosimy świętych s. Faustynę i Jana Pawła II, by orędowali za naszą małą wspólnotą w niebie. Jezusa Miłosiernego prosimy, by darzył nas potrzebnymi łaskami - mówił nam wtedy ks. Kazimierz Pszeniczny, proboszcz parafii.

Więcej zdjęć z peregrynacji w Swoszowej zobacz TUTAJ.

Nawiedzenie w Klikowej   Nawiedzenie w Klikowej
Fotoprzyjaciele
Z kolei 18 i 19 maja 2015 roku wspólnota w Tarnowie-Klikowej, której patronuje Niepokalane Serce NMP, przeżywała uroczystość nawiedzenia. Na powitaniu obrazu Pana Jezusa Miłosiernego i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II obecny był bp S. Salaterski, kapłani pracujący w parafii i dekanacie, rodacy oraz licznie zgromadzeni wierni.

Dobę peregrynacyjną wypełniły nabożeństwa i czuwania wspólnot parafialnych: Akcji Katolickiej, Rady Parafialnej, KSM, grupy modlitewnej św. o. Pio, róż różańcowych, chóru parafialnego, Caritas i poradni rodzinnej. Od 1.00 w nocy czuwali mieszkańcy według rejonów.

W pierwszym dniu peregrynacji odprawiona została Msza św. o nowe powołania do służby Bożej z udziałem rodaków, księży i sióstr zakonnych oraz kapłanów, którzy pracowali w tej parafii. Kazanie wygłosił ks. prał. Janusz Szczypka. Tego samego dnia sprawowano jeszcze Mszę św. za śp. ks. Wojciecha Bajdę i ks. Juliana Gancarza oraz zmarłych parafian. W drugim dniu modlono się za chorych, emerytów, rencistów i osoby starsze, a także dzieci ze szkół podstawowych.

Uroczystości zakończyło zawierzenie parafii Bożemu Miłosierdziu. Z Klikowej obraz wraz z relikwiami przewieziony został do domu prowincjalnego sióstr józefinek w Tarnowie.

Więcej zdjęć z peregrynacji w Klikowej zobacz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama