Nowy numer 3/2021 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 29 V przejdź do galerii

Dwa lata temu Zalasowa, a rok temu tarnowska parafia katedralna gościła Jezusa Miłosiernego.

Dwa lata temu 29 maja 2014 roku peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego odbyła się w Zalasowej. Wraz z wiernymi tego dnia modlił się biskup tarnowski Andrzej Jeż oraz ks. infułat Zdzisław Sadko. Obraz wierni przejęli z Piotrkowic, a po dobie nawiedzenia przekazali parafii w Kowalowej. 

Rok później, 29 maja 2015 roku, wizerunek Miłosiernego wraz z relikwiami świętych Apostołów Miłosierdzia przyjmowała parafia katedralna w Tarnowie. Przed nawiedzeniem odprawiano rekolekcje parafialne, a w nawie bocznej katedry członkowie Akcji Katolickiej przygotowali wystawę poświęconą Bożemu Miłosierdziu i jego apostołom. – Każdy z nas w parafii mógł podjąć w wyznaczonym przez siebie dniu uczynki pokutne, post, modlitwę i jałmużnę. Konkretnymi ofiarami wsparliśmy akcję „Bilet dla brata”, czyli pokrycie kosztów przyjazdu młodych na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa – mówi ks. Adam Nita, proboszcz.

Uroczystości powitania obrazu i relikwii św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II przewodniczył bp Andrzej Jeż. Obecni byli biskupi pomocniczy, infułaci, kanonicy kapituły katedralnej, księża profesorowie z UPJPII i przełożeni WSD, siostry zakonne, alumni WSD w Tarnowie i wierni świeccy. Podczas Mszy św. śpiewał dziewczęcy chór katedralny "Puellae Orantes" pod dyrekcją ks. Władysława Pachoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama