Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zapach świętości

Do Matki Bożej Zawadzkiej przybyło około tysiąca dzieci ze swoimi rodzicami i opiekunami, by podziękować za dar Komunii św.

To już dwunasty rok z rzędu, kiedy dzieci po Pierwszej Komunii św. przybywają do sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie k. Dębicy. – Chcemy się wspólnie pomodlić, a także nauczyć je pielgrzymowania – mówi ks. Józef Książek, kustosz sanktuarium w Zawadzie. Mszy św. przewodniczył ks. Jan Majocha, wikariusz parafii św. Jadwigi w Dębicy.

W homilii zachęcał dzieci, by używały perfum, które dają zapach świętości. – Pachnijcie świętością – mówił. Po Mszy św. dzieci, klęcząc i powtarzając za kustoszem akt zawierzenia Matce Bożej Zawadzkiej, oddały się w Jej opiekę. Następnie udały się z pielgrzymką do pierwszej stacji dróżek różańcowych, do kaplicy zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Po modlitwie czekał na nie słodki poczęstunek przygotowany przez parafian. Ludzie od 400 lat pielgrzymują do Zawady, by wypraszać łaski przed cudownym obrazem Matki Bożej, najczęściej na comiesięczne dróżki różańcowe w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 15 i na odpusty.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma