Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ocalony, aby ocalać

W telewizji można zobaczyć film o cudach za przyczyną bł. Papczyńskiego, a 5 VI transmisję z jego kanonizacji.

W piątek 3 VI w telewizji wyemitowany zostanie film o uzdrowieniach za przyczyną bł. Papczyńskiego, a w niedzielę transmisja z jego kanonizacji.

Motywem przewodnim filmu "Ocalony, aby ocalać" są uzdrowienia za przyczyną bł. Stanisława Papczyńskiego (1631-1701), które otworzyły drogę do jego beatyfikacji (16 IX 2007) i zbliżającej się kanonizacji (5 VI 2016). Są to m.in. wskrzeszenie martwego płodu w łonie matki oraz natychmiastowe uzdrowienie konającej kobiety z powodu wstrząsu septycznego. W filmie są udokumentowane również inne świadectwa niezwykłych wydarzeń, których nie da się naukowo wyjaśnić. Miały one miejsce w Polsce i na świecie, wszystkie są związane z wstawiennictwem Papczyńskiego.

Film można zobaczyć w TVP 1 w piątek 3 VI o godz. 13.10. Telewizyjna Jedynka pokaże także transmisję z Mszy kanonizacyjnej bł. o. Papczyńskiego, która odbędzie się w Rzymie 5 czerwca o godz. 10.30. Początek transmisji o godz. 10.

Z tej okazji diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz przez trwający tydzień po godz. 18 nadaje serię audycji dotyczących życia i twórczości zakonnika z Podegrodzia. Marianin ks. prof. Piotr Kieniewicz jako członek zakonu założonego przez ojca Papczyńskiego przybliża postać błogosławionego, a audycję prowadzi Lucyna Ruchała. Radio będzie także transmitować Mszę kanonizacyjną z Rzymu.

Msza św. kanonizacyjna pod przewodnictwem papieża Franciszka, w czasie której zostaną ogłoszeni świętymi bł. Stanisław Papczyński i bł. Maria Elżbieta Hesselblad, rozpocznie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 10.30. Koncelebrować ją będą marianie z całego świata. Z kolei mariańscy seminarzyści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Rwandy i Kamerunu będą posługiwać czasie Eucharystii.

W liturgicznej procesji przeniesione zostaną relikwie nowych świętych. Relikwiarz z fragmentem kości bł. Stanisława Papczyńskiego zaniesie kobieta, która została cudownie uzdrowiona za jego wstawiennictwem. Będą jej towarzyszyć mąż i dwójka dzieci.

W czasie procesji z darami rodzina wielodzietna z Podegrodzia, miejsca urodzin nowego świętego, przyniesie do ołtarza dary ofiarne.

Czytaj także:

Z kolei w tarnowskim dodatku najnowszego numeru papierowego Gościa Niedzielnego, który ukazał się na niedzielę 5 czerwca, można przeczytać m.in. o tym, jak podegrodzianie modlili się o kanonizację o. Papczyńskiego, swojego rodaka, a nawet prosili o to Jana Pawła II na audiencji w Rzymie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama