Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 9 VI przejdź do galerii

Wizerunek Jezusa Miłosiernego dwa lata temu zawędrował na Bukowiec.

9 czerwca 2014 roku obraz Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia - Jana Pawła II i s. Faustyny - przybył do wspólnoty na Bukowcu, która nosi wezwanie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Wraz z członkami wspólnoty parafialnej i kapłanami z dekanatu obraz witał przed kościołem bp Stanisław Salaterski. Relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II nieśli członkowie liturgicznej służby ołtarza oraz dziewczęta z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Przez cały wieczór w kościele parafialnym odbywały się czuwania.

Drugiego dnia nawiedzenia wizerunek Jezusa Miłosiernego odwiedził leżące na terenie parafii duszpasterstwo prowadzone na Jamnej przez ojców dominikanów z Poznania. Z Jamnej przewieziono wizerunek Jezusa i relikwie świętych do parafii w Jastrzębiej, która była przedostatnim miejscem peregrynacji w dekanacie ciężkowickim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma