Nowy numer 2/2021 Archiwum

Habit i rękawiczka

17 czerwca Nowy Sącz, jedno z dwunastu miejsc w Polsce, nawiedzą szczególne relikwie św. Ojca Pio.

10 czerwca 2016 roku z Pietrelciny, miejsca urodzin św. Ojca Pio, przybędą do Polski wyjątkowe relikwie włoskiego stygmatyka: jego habit i rękawiczka, którą zakrywał ranę na dłoni. Przez dziesięć dni relikwie nawiedzą dwanaście parafii i klasztorów w całej Polsce.

17 czerwca od godz. 11 obecne będą w bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu. Modlitwa przy nich zakończy się Mszą Świętą o godz. 18.30.

Jak informuje o. Tomasz Duszyc OFMCap, Ojciec Pio przybędzie do miejsc, w których od wielu lat jest żywo obecny jako orędownik u Boga i przewodnik na duchowych drogach i gdzie działają jego Grupy Modlitwy.

„Peregrynacja ta ma nam przybliżyć wielkość Bożego Miłosierdzia, którą Ojciec Pio ukazywał swoim duchowym dzieciom, abyśmy doświadczyli, jak bardzo Bóg troszczy się o nas, jak bardzo jesteśmy kochani przez Serce Jezusa, które jest otwarte dla wszystkich, szczególnie dla ludzi zagubionych i dla grzeszników” - podkreśla o. Roman Rusek OFMCap, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio, który osobiście odebrał relikwie z rąk o. Marciano Guarino OFMCap, przełożonego klasztoru kapucynów w Pietrelcinie, i będzie ich kustoszem w czasie podróży po Polsce.

Bracia kapucyni i Grupy Modlitwy Ojca Pio zapraszają gorąco do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo jednego z największych świętych naszych czasów.

Program nawiedzenia relikwii św. Ojca Pio w Polsce można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama