Nowy numer 33/2018 Archiwum

Przypominamy peregrynację - 11 VI przejdź do galerii

Obraz "Jezu, ufam Tobie" zawędrował do sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach.

Dokładnie dwa lata temu, 11 czerwca 2014 roku, wizerunek Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami świętych apostołów Miłosierdzia został przekazany z Jastrzębi wspólnocie w Ciężkowicach. To szczególne miejsce z racji znajdującego się tutaj sanktuarium Jezusa Miłosiernego. Od wieków czczony jest tu Pan Jezus w obrazie Ecce Homo. Z okazji peregrynacji spotkały się w Ciężkowicach dwa wizerunki Miłosiernego - łagiewnicki i ten przekazany ciężkowickiemu kapłanowi w XVII wieku przez papieża. 

Sanktuarium w Ciężkowicach było ostatnim miejscem peregrynacji w dekanacie ciężkowickim. Ceremonii powitania przewodniczył ks. infułat Władysław Kostrzewa. Towarzyszyli mu licznie zgromadzeni wierni, siostry zakonne i kapłani, na czele miejscowym kustoszem ks. Janem Zającem.

Następnego dnia obraz przejęła parafia w Brzozowej w dekanacie zakliczyńskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma