Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bp Andrzej Jeż pomoże młodym

Nawet 200 złotych mniej zapłacą ci, którzy pojadą na cały tydzień ŚDM do Krakowa!

Biskup tarnowski Andrzej Jeż dofinansuje diecezjalnej młodzieży tygodniowy udział w ŚDM w Krakowie. Z tej pomocy będzie mogło skorzystać od dwóch do nawet trzech tysięcy młodych ludzi z całej diecezji.

Wsparcie od biskupa wyniesie 20 procent i obejmie wszystkie pakiety A. To najdroższe warianty, bo dotyczą całego tygodnia pobytu w Krakowie.

– Rozumiem młodych, którzy chcą jechać na ŚDM, ale bywa, że bariera związana jest z opłatami. Pamiętam, kiedy byłem w ich wieku też przeliczałem każdy grosz. Bardzo nam zależy, by młodzi uczestniczyli w Tygodniu Misyjnym i późnej pojechali do Krakowa. Będą to wielkie rekolekcje. Młodzi po latach będą wspominać to wydarzenie i cieszyć się z faktu, iż włączyli się w ŚDM. Zachęcam raz jeszcze młodych z diecezji tarnowskiej, by bez lęku i obaw pojechali do Krakowa, gdzie spotkają się z papieżem i młodzieżą całego świata – dodaje bp Andrzej Jeż.

Ceny pakietów A są różne, w zależności od zakwaterowania, wyżywienia czy transportu. Do wyboru są aż cztery możliwości. Młodzi, którzy za pośrednictwem dekanalnych duszpasterzy młodzieży rejestrują się w makrogrupie diecezjalnej otrzymują 10 proc. zniżki. Natomiast od pomniejszonej kwoty będzie jeszcze odjęte 20 proc. W sumie na pakiecie A1 wychodzi nawet 200 zł zniżki. Nie będzie więc on kosztował 690 zł, a 490 zł.

– Myślę, że jest to bardzo duża pomoc i konkretne zaproszenie biskupa tarnowskiego do tego, byśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby młodzi pojechali do Krakowa na cały tydzień. Cieszę się, że są osoby, które zmieniają pakiety i z krótszego pobytu na ŚDM (np. weekendowy pakiet B1-310 zł) decydują się na Pakiety A, bo teraz dzięki dofinansowaniu różnica jest znacznie mniejsza. Zanim spotkamy się 28 lipca, w czwartek, z papieżem i będziemy uczestniczyć w wydarzeniach centralnych na Błoniach i Brzegach, warto przygotować się do tych wydarzeń duchowo, właśnie poprzez katechezy i inne spotkania, które będą odbywać się w Krakowie – mówi ks. Paweł Górski, koordynator ŚDM w diecezji tarnowskiej.

Rejestracja uczestników potrwa do końca czerwca. Chętni powinni się kontaktować z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama